חברת גאיה מחזור

מיחזור מחשבים ישנים – במקום לזרוק לפח

אם אתם מנהליו של ארגון או מקום עבודה, בוודאי שגם אתם מחליפים מעת לעת את המחשבים שברשותכם, אך האם אי פעם חשבתם לשלוח אותם למיחזור? הדבר יתרום לכם בהיבטים רבים והגיע הזמן שתכירו את האפשרות הזאת. מיחזור מחשבים ישנים – כל מה שצריך לדעת!

מיחזור של מחשבים ישנים – פתרון חשוב בכל היבט

כל ארגון או מקום עבודה מחזיק בימינו מספר רב של מחשבים. ומה עושים כאשר מעוניינים לשדרג או לחדש אותם? רבים פשוט זורקים את המחשבים הישנים ככה סתם מחוץ למתחם, בתקווה שהעירייה תיקח אותם משם. זוהי טעות חמורה, ממספר סיבות עיקריות:

  • עמידה בתנאי החוק – על פי החוק, אין להשליך פסולת אלקטרוניקה במקום שאינו מיועד לכך. למעשה, אם תשליכו את המחשבים הישנים בפח הפסולת הרגיל (כולל פחים ירוקים) הרי שאתם צפויים לקנסות ואף לאישומים פליליים.
  • סכנת רעילות – במחשבים ישנם חומרים מסוכנים כגון מעכבי בערה ומתכות כבדות שיכולים להגיע למי התהום ומשם לכוסות השתייה ומנות המזון שלנו, לסכן עוברים וילדים ולגרום למחלות כרוניות קשות. חשוב מאוד לדאוג לפינוי מסודר של אלמנטים אלו על מנת לשמור על הבריאות של כולנו.
  • אתם מפסידים כסף – הציוד שלכם, גם אם הוא ישן, מכיל חומרים שונים שניתנים למיחזור ולכן מעניינים מאוד קניינים שונים. חבל שתשליכו לפח משהו שיכול להעניק לכם ערך כספי שאינו מבוטל.

בתוך פריטי מחשבים וציוד אלקטרוניקה ישנם חומרים שאותם ניתן למחזר לטובת שימוש חוזר, ביניהם כסף, נחושת ואפילו זהב. כל שעליכם לעשות זה להתקשר עם חברת מיחזור מקצועית והיא כבר תטפל עבורכם בכל הבירוקרטיה כך שלא תצטרכו לדאוג בעצמכם לפינוי המחשבים הישנים. היא תדאג להעביר אותם למרכזי מיון מיוחדים, שם יפרידו את המתכות לשם העברתם לתהליכי מיחזור, ואת שאר החומרים היא כבר תדאג להעביר לאתרי פסולת מאושרים. עבור המתכות תקבלו ממנה תשלום או לחילופין, הפינוי יתבצע על חשבון החברה, כך שגם תתרמו לעולם ירוק יותר, גם תעמדו בתנאי החוק וגם תרוויחו כסף, במקרים מסויימים.

שמירת המידע העסקי שלכם

עוד היבט חשוב מאוד שאמור לגרום לכם לשקול בחיוב את האפשרות של מיחזור מחשבים ישנים באמצעות התקשרות עם חברה מקצועית, הוא השמירה על המידע העסקי שלכם. ולמה אנחנו מתכוונים? ובכן, במחשבים הישנים שלכם, סביר להניח שישנו מידע חשוב, שממש לא תירצו שיגיע לידיים הלא נכונות (למתחרים שלכם, למשל). כל עוד תתקשרו עם חברת מיחזור מקצועית אשר פועלת באישור המדינה, תוכלו להיות בטוחים שהעבודה תתבצע בצורה דיסקרטית ותוך הקפדה על תהליכי השמדה מוחלטים של הציוד, ללא יכולת שיחזור נתונים ממנו. הדבר חשוב גם אם החלטתם לסגור את העסק לגמרי או להעבירו למקום אחר וחברת מיחזור מקצועית תתמחה גם בכך.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן