חברת גאיה מחזור

מיחזור מחשבים – מדוע זה חשוב? וכיצד מבוצע?

מחשבים מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו ובימינו כמעט בכל בית יש יותר ממחשב אחד. גם במקומות עבודה נעשה שימוש בעשרות מחשבים לכל הפחות. השורה התחתונה של כל העניין – כשיש כל כך הרבה מחשבים בעולמנו, הם ידרשו מתישהו להחלפה ויזרקו לאתרי הפסולת, מה שעלול לגרום לזיהום חמור מאוד לכדור הארץ כולו. בדיוק בשל כך חשוב להקפיד על תהליכי מיחזור מחשבים. על חשיבות העניין ודרכי הביצוע, תוכלו לקרוא מייד.

השפעת פסולת מחשבים על האוויר שאנחנו נושמים

ברגע שאנחנו זורקים מחשב ישן עם הפסולת הרגילה, הוא מוצא את עצמו עומד בשמש בחיריות השונות. הדבר גורם לכל החומרים הרעילים שנמצאים בו להתפרק ולנדוד באוויר למקומות מרוחקים. דיוקסינים למשל, שמקורם בציוד אלקטרוני ומחשבים, הינם חומרים רעילים ביותר לאדם והסביבה, פוגעים במערכת הנשימה ומרעילים אותנו. על כל זאת ועוד, מחשבים שעומדים זמן רב בחיריות בסופו של דבר נשרפים, כאשר תוצרי הבערה הינם מזהמים סביבתיים חמורים.

פסולת מחשבים והשפעתה על מי השתייה שלנו

אותה פסולת מחשבים שנזרקת לאתרי הטמנת הפסולת הרגילים, מתפרקת לאיטה ומשחררת חומרים רעילים גם אל תוך האדמה. מבין החומרים הללו ניתן למצוא פוספאטים, מתכות כבדות, מעכבי בעירה ועוד, שגורמים לסרטן, מומים בהתפתחות עוברים, גירויים בעור ובריריות, נזק לעצבים ועוד. החילחול לאדמה ממשיך עד למי התהום ומשם לכוסות השתייה שלנו.

תהליך מיחזור פותר את הבעיה

על מנת למנוע את אותם תהליכי זיהום, חוקק חוק האוסר על השלכת פסולת מחשבים במקום שאינו מאושר לכך על פי חוק. מי שעובר על החוק צפוי לקנסות כבדים ואפילו לאישומים פליליים. מה שעליכם לעשות בתור מנהלי ארגון או מקום עבודה, המעוניינים להשליך פסולת מחשבים או ציוד אלקטרוני אחר, הוא להתקשר עם חברה אשר מתמחה בהליכי מיחזור מחשבים וקיבלה אישור לבצע זאת מטעם המדינה. ההתקשרות אינה טומנת בחובה עלויות וכאשר מדובר בכמות גדולה, חברת המיחזור אף עשויה להציע לכם תמורה כספית עבור הפסולת כך שכולם מרוויחים, הסביבה וגם אתם.

כיצד מבוצע תהליך המיחזור?

לאחר איסוף המחשבים מהמתחם שלכם, הם עוברים פירוק ראשוני לחלקים. בשלב הבא מבוצע מיון של אותם חלקים תוך הפרדה בין חומרים שיכולים לעבור מיחזור מחדש (מתכות, למשל) לבין כאלה שאין בהם עוד צורך. בשלב הסופי של המיחזור עצמו, עוברים חומרי הגלם תהליכים פיזיקליים שונים לצרכי ניקוי, הפרדה ויציקה והם נשלחים לשימוש מחדש לעסקים ומפעלים שזקוקים להם בתהליכי הייצור שלהם.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.