חברת גאיה מחזור

מיחזור מתכות והתרומה לאיכות הסביבה

מיחזור מתכות היה נשמע עד לפני כעשור כמו איזו פנטזיה של מישהו מגרינפיס, היום כאשר מיחזור מתכות יש בו רווח כלכלי והוא תורם לאיכות הסביבה שלנו, הוא הופך להיות יותר ויותר פופולרי.
בשנים האחרונות שוק החברות הירוקות העוסקות בתהליכי מיחזור שונים רק גודל, היום ניתן למצוא חברות המתמחות בתחום של מיחזור מתכות ומיחזור מוצרי אלקטרוניקה ולצידן חברות המתמחות במיחזור מים אפורים  או מיחזור נייר.
מה שבטוח הוא שהמיחזור לסוגיו הופך להיות תהליך תעשייתי נפוץ בעידן המאה ה-21 .

מיחזור מתכות מתבצע ע"י התכה של המתכות השונות בתנורים  שמגיעים לחום של 1800 צלזיוס , בחום גבוה כזה עוברת המתכת תהליך של התכה ולאחר מכן היא מועברת לתבניות שונות לשם יצירת מוצרים חדשים העשויים מתכת.
מיחזור מתכות הוא תהליך המתבקש לאור הנתונים האקולוגיים העגומים של כדור הארץ כולו , מיחזור מתכות יש לו

יתרונות רבים  בינהם:

  • מיחזור מתכות חוסך במשאבי הטבע העולמיים- השימוש הרב הנעשה היום במתכות גורם לכך שכמות המתכות הנכרות במכרות הברזל ברחבי העולם מצטמצמת מדי שנה, והיא הופכת להיות יקרה, מיחזור מתכות ימנע פגיעה במאשבי הטבע הסביבתיים הנמצאים ברחבי  העולם, מיחזור מתכות גם יוזיל את עלות המתכת.
  • מיחזור מתכות יחסוך באנרגיה- מיחזור מתכות והפקת מתכת ממוחזרת הוא חסכוני באנרגיה ובעלות כספית, ייצור מתכת ממוחזרת צורך 0.25 אנרגיה מכמות האנרגיה שיש להשתמש בה אם נצטרך לייצר מתכת מעופרות הברזל  שנאספות במכרות הברזל בעולם.
  • מיחזור מתכות מצמצם את הפסולת המוצקה שאנו זורקים- ברור לכולנו היום שבמקום לזרוק גרוטאה של רכב ישן לשדה או במקום לזרוק מכונת כביסה אפשר פשוט להעביר אותם לידי אותן חברות העוסקות  בתחום של מיחזור מתכות ומיחזור אל מתכות , כך אנו נרוויח כפליים גם הסביבה שלנו תהיה נקייה יותר וגם נמנע מפגיעה במשאבי  הטבע המתכלים ברחבי העולם.
  • מיחזור מתכות ממוחזרות הופך את ענף המסחר במתכות לענף תחרותי ושופע מתכות מסוגים שונים, וכך אנו הצרכנים מרוויחים.

חשוב לזכור שתהליך מיחזור מתכות מתייחס לשני סוגי  תהליכי מיחזור , יש מיחזור מתכות ברזליות העשויות פלדה ויש מיחזור מתכות אל ברזליות כגון נירוסטה, אלומיניום, נחושת ועוד.
כל אחד מתהליכי המיחזור הללו יש לו מאפיינים משלו .
בישראל מופיעים כל שנה נתונים על מיחזור מתכות , מיחזור מתכות בישראל עודנו בחיתוליו והוא יכול להגיע לנתונים מרשימים הרבה יותר, כך למשל המשרד לאיכות הסביבה מדווח כי  בשנת 2003 מוחזרו בשנת 2003  כ- 333 אלף טון,שהם כ 6% מסך כמות הפסולת הביתית .

מיחזור מתכות חשוב שיתבצע בהתאם לתקנים ולהוראות של  המשרד לאיכות הסביבה , מיחזור מתכות פיראטי ולא חוקי יכול רק לזהם יותר את הסביבה ולגרום לנזקים סביבתיים חמורים משום שכדי להתיך מתכת יש צורך בכמות אנרגיה עצומה.
מרכז גאיה היא חברה ירוקה שהעקרון המנחה שלה הוא העקרון הירוק, חברת גאיה עוסקת בתחום של מיחזור מתכות , ומיחזור פסולת אלקטרונית, החברה פועלת ברשיון  המשרד לאיכות הסביבה והיא מבצעת את כל תהליכי המיחזור הרגישים בהתאם להוראות ולתקנים המחמירים של המשרד לאיכות הסביבה.  החברה מפעילה מספר נקודות לאיסוף מתכות ברחבי הארץ שאליהן תוכלו להביא את הגרוטאות השונות שלכם ואנו נבצע בהן תהליך של מיחזור מתכות מקצועי ותקני שבסופו המתכות שבגרוטאה יהיו שוות זהב.

 

דילוג לתוכן