חברת גאיה מחזור

מיחזור פסולת

מיחזור פסולת

גאיה היא החברה המובילה בתחום של מיחזור מתכות ומיחזור נחושת וכבלים.
אנחנו קונים כבלים למיחזור במחירים הכי טובים

 

פסולת מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו וצריך לדעת כיצד להתמודד איתה בצורה נכונה. טיפול שאינו נכון עלול לפגוע בנו במספר אופנים ולכן חשוב לטפל בבעיה במהירות לפני שיהיה מאוחר מידי. מיחזור פסולת הוא בדיוק הדבר שצריך לעשות, ומייד תבינו מדוע מדובר בהליך כל כך חשוב.

כדי שלא נחיה בתוך הרים של פסולת

אחת הסיבות שבגללה מיחזור פסולת הפך להליך כה נדרש בשנים האחרונות, קשורה לכמות עצומה של פריטים שאינם מתכלים. חלק נכבד מהפסולת שלנו אינו מתכלה בפרק זמן סביר (למשל, פחית משקה תתכלה רק לאחר כ- 200 שנים), מה שיוצר כמויות אדירות של פסולת שמצטברות מדי יום. המאמץ לבצע מיחזור של חלק מהחומרים המושלכים עוזר לצמצם במידה משמעותית את נפח הפסולת שמוטמנת, ובכך מאפשר לנו לחיות בסביבה נקייה ומטופחת יותר. הדבר נכון לגבי היבשה אך גם לגבי הים, שהולך ומתמלא בפסולת כגון פלסטיק, שאינו מתפרק ומצטבר.

כדי לשמור על הבריאות שלנו

ניתן להגיד כי לו היתה בעיית הפסולת מסתכמת בהצטברות בלבד, היינו יכולים להסתדר תוך מציאת פתרונות יצירתיים. אלא שהפסולת אינה מצטברת רק לכדי נפח ומשקל, אלא למעשה גם מרעילה אותנו. לשם דוגמא, פסולת אלקטרוניקה (מחשבים, טלוויזיות, מכשירים סלולריים וכו'), שמכילה מתכות כבדות, אינה נפחית כל כך כמו שהיא מסוכנת לבריאות. אותן המתכות ידועות כמחוללות מחלות ומגיעות בסופו של דבר למי השתייה שלנו. מיחזור פסולת מהסוג הזה נועד לצמצם כמה שניתן את ההטמנה של אותם חומרים רעילים באדמה וע"י כך לשמור על בריאות הסביבה והציבור.

כדי לשמור על רמת מחירים יציבה

חלק גדול מהפסולת שלנו יכול לעבור שימוש מחדש באמצעות תהליך מיחזור מסודר. למעשה, ללא תהליכים אלו יעלה הצורך לייצר או לחצוב מקרומי כדור הארץ את חומרי הגלם הללו ללא הפסקה, מה שיגרום לעליית מחירים דראסטית. כך למשל, ניתן למחזר פלסטיק, אלומיניום, ברזל, זהב, נחושת וחומרים נוספים וע"י כך למנוע ייצור מחדש, חציבה וייבוא, וכל זאת במחירים שהולכים ועולים.

האחריות היא כולה שלנו

לסיכום, מיחזור פסולת הוא לא עניין של בחירה, אלא הוא חובה על כל אחד ואחת מאיתנו. הרשויות המקומיות עושות את שלהן, המדינה מחוקקת חוקים, אך המודעות היא זו שצריכה להנחות אותנו. ע"פ החוקים פינוי פסולת ומיחזורה לא אמור לעלות כסף למזמין העבודה, כך שאין סיבה שלא תתקשרו עם חברת מיחזור שפועלת באישור המדינה ותעזרו גם אתם לשמור על החיים של כולנו.

 

(אנחנו לא מפנים מוצרי חשמל מבתים פרטים.)

 

התקשר אלינו עכשיו למספר 1800-800-878

וקבלו הצעת מחיר לפינוי פסולת!

מיחזור פסולת

הפסולת עברה תהליך ארוך לאורך מאות שנים, אם פעם רוב הפסולת של האדם היתה פסולת אורגנית שמתכלה בטבע, הרי היום בעידן תרבות השפע וצרכנות השפע רוב הפסולת היא פסולת של מוצרים בלתי מתכלים כמו פלסטיק, ניילון, זכוכית , ברזל ועוד . היום ניתן לומר שככל שהאדם מגיע ממעמד חברתי גבוה יותר כך ניתן למצוא אצלו יותר פסולת בלתי מתכלה ופחות פסולת אורגנית.

במאה האחרונה חל אצל בני האדם שנוי משמעותי ביחס ובגישה לפסולת היום מטרת האנושות היא לא השלכה של פסולת לפח אלא מיחזור פסולת , אם פעם כל אחד ידע ש"הפסולת לפח וחסל" הרי שהיום היעד של האנושות הוא מיחזור פסולת .

מיחזור פסולת הוא מושג שמאחוריו מסתתר עולם שלם של מונחים המתארים תהליכים שונים של מיחזור פסולת מסוגים שונים, מיחזור פסולת הפך במאה ה-21 לחלק מתרבות החיים שלנו, החשש הכבד מפני העובדה שאנו כורתים את הענף שעליו אנו יושבים, הביא לשנויים משמעותיים באורחות החיים שלנו, ולנקיטת צעדים בכל הקשור לתהליכי מיחזור פסולת.

היום ניתן למצוא ברחבי העולם מיחזור פסולת ברמות שונות, יש ארצות המעודדות ואף מחייבות את הציבור לבצע תהליך של מיון הפסולת כצעד לקראת ביצוע  מחזור הפסולת לסוגיה ויש ארצות שמתקדמות בעצלתיים ואינן משקיעות מאמצים  לשם מיחזור פסולת אפקטיבי ויעיל.

מיחזור פסולת דורש מאתנו האזרחים שיתוף פעולה ומודעות סביבתית גבוהה משום שתהליך של מיחזור פסולת מתחיל כבר בפח הביתי , לשם מיחזור פסולת יש לבצע קודם כל תהליך של הפרדה ומיון של פסולת.  היום בארצות רבות כל משק בית יודע והתרגל לכך שעליו לבצע הפרדה של סוגי הפסולת השונים היוצאים מהבית, וזאת כדי לאפשר ביצוע יעיל ומהיר של תהליכי מיחזור פסולת שונים.

בישראל אנו אמנם עדיין נמצאים מאחור בכל הקשור לתהליכי מיחזור פסולת אך למרות זאת  מתבצעים בישראל לא מעט תהליכי מיחזור פסולת שהם :

  • מיחזור פסולת אורגנית – מיחזור פסולת אורגנית משמעות הדבר מחזור של מוצרי מזון אורגניים וחומרים אורגניים שונים כמו שאריות מזון, פירות וירקות, פסולת אורגנית ניתנת לפירוק ע"י חיידקים ובקטריות שונים, היום יש בתים רבים צמודי קרקע וגם בתים משותפים המפעילים את מיכל הקומפוסטר שבעזרתו ניתן להפוך פסולת אורגנית לדשן לגינה (קומפוסט) משובח.
  • מיחזור פסולת מוצקה בלתי מתכלה – פסולת בלתי מתכלה הופכת בעולם המודרני לפסולת העיקרית של האנושות , פסולת בלתי מתכלה היא פסולת המורכבת מחומרים סינטטים או מחומרים שיוצרו בתהליכים תעשייתים שונים מדובר בחומרים כמו ניילון, פלסטיק, ברזל, מתכות קלות כמו אלומיניום ועוד. מיחזור פסולת מוצקה בלתי מתכלה צריך להתבצע באמצעות תהליכים מורכבים של מחזור.

היום יש בישראל לא מעט חברות שהחלו להבין את הפוטנציאל הכספי הגלום באותה פסולת מוצקה בלתי מתכלה והן מציעות שירותים של מיחזור פסולת מוצקה בלתי מתכלה למוסדות מדינה, משרדי ממשלה, רשויות מקומות וחברות גדולות.

מיחזור פסולת הוא תהליך שצריך להתפתח יחד עם מודעות סביבתית גבוה ועם מדיניות ממשלתית מושכלת, היום בישראל הציבור פשוט מחכה לאותה מדיניות מכוונת שתאפשר מיחזור פסולת ושמירה על סביבה נקיה, אחת החברות הפרטיות העוסקות בתחום של מיחזור פסולת היא חברת גאיה המפעילה את מרכז גאיה שבו מתבצעים תהליכי מיחזור פסולת מתכתית ופסולת אלקטרוינקה,  לחברת גאיה יש רשיון של משרד לאיכות הסביבה והיא מפעילה ברחבי הארץ נקודות איסוף שאליהן מגיעים מוצרי מתכת ואלקטרוניקה רבים שעוברים תהליכי מחזור והופכים להיות שוב חומר גלם איכותי לייצור מוצרים חדשים.

דילוג לתוכן