חברת גאיה מחזור

פינוי מפעלים – כיצד חברת מיחזור יכולה לעזור בכך?

לעיתים מפעלים צריכים לעבור פינוי, בין אם לצרכי "מעבר דירה" ובין אם כאשר מחליטים על סגירה שלהם. כאשר חושבים על פינוי שכזה, עולות בנו מייד אסוציאציות של כלי עבודה כבדים אשר הורסים את המפעל לחלוטין על כל תכולתו, אך בימינו מדובר בתהליך הרבה יותר יעיל אשר מבוצע בין היתר גם על ידי חברת מיחזור מקצועית. למעשה מדובר בעניין מחוייב המציאות אשר יעזור לכם כבעליו של מפעל להימנע מקנסות ואישומים פליליים. כיצד התהליך מבוצע? להלן כל המידע.

כיצד חברת מיחזור מעורבת בתהליך פינוי של מפעל?

כאשר מפעל עובר פינוי, פסולת רבה נוצרת או נשארת מאחור ויש לטפל בה בצורה יעילה וחוקית. מדובר בפסולת מגוונת, בהתאם לסוג המפעל, דוגמת חומרים כימיים, פסולת אלקטרוניקה, אסבסט, מתכות ועוד. ומה עושים עם כל הפסולת? על פי החוק, חל איסור להשליך פסולת במקום אשר אינו מיועד לכך. החוק מחמיר עם מפעלים, כאשר אי עמידה בתנאים עשויה לגרור קנסות כספיים אדירים ואישומים פליליים כלפי המנהלים.

על כן, חשוב להתקשר עם חברת מיחזור מקצועית בכל תהליך פינוי מפעלים, על מנת שתאסוף את כל הפסולת, תמיין אותה ותשלח למרכזי פינוי ומיחזור מסודרים, ואף תחתום על כל המסמכים שמעידים כי הפינוי נעשה על פי החוק. ככל שהפסולת הינה ברת מיחזור ושימוש חוזר, כך העלויות שתגבה חברת המיחזור עבור הפינוי מצטמצמות, שכן את חלק מהפסולת היא ממש רוכשת מכם כבעלי המפעל. במקרים מסוימים העבודה אף תתבצע ללא עלות כלל וכלל, כתלות בכמות הפסולת הניתנת למיחזור.

דברים נוספים שחשוב לדעת לפני שמתקשרים עם חברה מסויימת

עמידה בתנאי החוק הינה חשובה ביותר עבורכם, כך שלא די להזמין אנשי מקצוע שיטפלו בפסולת הנוצרת, אלא שיש לבצע את ההתקשרות אך ורק מול חברת מיחזור שקיבלה את אישור המדינה לעסוק בתחום. הקבלן שמבצע עבורכם את עבודות ההריסה של המפעל מכיר מישהו שיכול לפנות עבורכם את הפסולת שנוצרה ? אל תיקחו סיכונים! התקשרו אך ורק עם חברה שעובדת באישור המדינה!

כמו כן, אין להקל ראש ברמת המקצועיות של חברת המיחזור בכל מה שקשור לפינוי הפסולת במהלך פינוי מפעלים. סביר להניח שבתוך המפעל שלכם ישנו ציוד יקר ערך ובוודאי גם פריטי ציוד שונים שבהם ניתן למצוא מידע חשוב כגון מחשבים, שרתים ועוד. רק חברת מיחזור מוכרת ובעלת מוניטין באמת תקפיד שהתהליך יתבצע בצורה דיסקרטית, כך שבאמת תזכו בראש שקט שסודות תעשייתיים ועסקיים לא יזלגו לידיים הלא נכונות. היא אף לא תהסס לחתום על סודיות במהלך חוזה העבודה שתציג לכם.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן