חברת גאיה מחזור

פסולת אלקטרוניקה

פסולת אלקטרוניקה שונה מפסולת אורגנית, פסולת אלקטרוניקה היא פסולת שהחלה להתפתח בעידן המאה ה-20 והמאה ה-21 , פסולת אלקטרוניקה היא תוצר לוואי של חברה מתקדמת שמשתמשת בשפע של מוצרי אלקטרוניקה ומוצרי חשמל , אם בעבר האדם היה לו רק מעט פסולת אורגנית  שהיא פסולת מתכלה, הרי שהיום האדם יש לו המון פסולת אלקטורניקה שמתלווה לפסולת האורגנית, היום אנשים זורקים את הטייפ שהתקלקל, את הטלויזיה הישנה , את מכונת הכביסה שהפסיקה לפעול ועוד ועוד, פסולת אלקטרוניקה היא פסולת שאינה מתכלה פסולת אלקטרוניקה היא תהיה כמו פסל מכוער באמצע הסביבה הירוקה. פסולת אלקטרוניקה יכולה להיות אפילו רעילה ולזהם את מי התהום שלנו ואת האוויר שאנו נושמים.
בעבר התייחסו בני האדם בביטול לסוגיה של פסולת אלקטרוניקה , היום כאשר כולנו מבינים שאנו מזהמים את הכוכב היחיד שלנו וגורמים לו נזק בלתי הפיך, יש יותר ויותר מודעות לצורך בטיפול כלשהו באותה פסולת אלקטרוניקה . אם בעבר הדרך היחידה לטיפול בשאריות של פסולת אלקטרוניקה הייתה באמצעות הטמנה באדמה הרי היום יש יותר ויותר חברות העוסקות בתהליך מחזור של פסולת אלקטרוניקה.
פסולת אלקטרוניקה זקוקה לתהליך מיוחד של מחזור פסולת אלקטרוניקה, רק מחזור פסולת אלקטרוניקה יצליח לשמור על סביבה ירוקה ויחד עם זאת ליצור  חומרי גלם חדשים שאיתם אפשר יהיה לייצר מוצרים חדשים.

מחזור של פסולת אלקטרוניקה הוא תהליך מורכב הדורש קודם כל הפרדה ומיון של החומרים המרכיבים כל מוצר אלקטרוני או מכשיר חשמלי, מחזור פסולת אלקטרוניקה מתחלק לכמה שלבים שונים, מחזור של פסולת אלקטרוניקה כולל בתוכו מחזור מתכות, מחזור פלסטיק , סילוק חומרים רעילים ועוד.
יש ארצות בהן מחזור פסולת אלקטרוניקה הן ע"פ חוק וכל אזרח מחויב להביא את מוצרי החשמל הישנים שלו אל  המיכל המיועד למחזור פסולת אלקטרוניקה, בישראל אנו עדיין בראשית הדרך ורק מעט רשויות מקומיות יש בהן מיכל לאיסוף פסולת אלקטרוניקה.

במקום הרשויות השלטוניות והממשלה פועלות בישראל מספר חברות פרטיות שהבינו ששאריות של פסולת אלקטרוניקה שוות כסף רב, חברות אלו  נמצאות בקשר בעיקר עם מפעלים וחברות גדולות ועם רשויות מקומיות והן עוסקות באיסוף פסולת אלקטרוניקה ומיחזורה לשם  יצירת חומרי גלם חדשים.
מחזור של פסולת אלקטרוניקה חייב להתבצע  בהתאם לתקנים ולהוראות של המשרד לאיכות הסביבה זאת משום שכל פסולת אלקטרוניקה יש בה חומרים רעילים  ומסוכנים , אחת החברות העומדות בראש המחנה של החברות שעוסקות בתחום של מחזור פסולת אלקטרוניקה היא חברת גאיה אשר מפעילה את מרכז גאיה שבו מתבצעים תהליכי מחזור של פסולת אלקטרוניקה ופסולת מתכתית , החברה פועלת בהתאם לתקנות המשרד לאיכות הסביבה ויש לה ידע מקצועי רב, אז בפעם הבאה לפני שתזרקו את הטלויזיה בררו היכן נמצאת נקודת האיסוף הקרובה של חברת גאיה כך תוכלו לשמור על סביבה נקיה  ולהיות שותפים לתהליך של שמירה על כדור הארץ שלנו.

דילוג לתוכן