חברת גאיה מחזור

קניית זהב – מה חשוב לדעת?

הזהב מאז ומתמיד היווה סמל ליופי, אלגנטיות ובעיקר יוקרה, וגם כיום הוא נחשב לאחת המתכות המבוקשות והנחשקות בעולם. ערכו של הזהב נמצא תמיד בעלייה (כריית זהב היא עניין לא פשוט בכלל שעולה בהוצאה אנרגתית רבה) כך שמבחינתכם הדבר אומר שתוכלו למכור את הזהב שברשותכם לאנשים שמתעסקים בקנייתו ולקבל עבורו תמורה הולמת. בשורות הקרובות תלמדו את כל מה שחשוב לדעת על קניית זהב ומכירתו, ועם מי כדאי להתקשר על מנת לקבל את התמורה המלאה עבורו.

קניית זהב – כיצד מחושב ערך הזהב?

ערך הזהב מחושב מדי יום בבורסת הזהב של ניו יורק. למעשה, רוב הזהב בעולם מוחזק ע"י חמישה בנקים גדולים בעולם, והסחר ביניהם, כמו גם ההצמדה לדולר, הם אלו שקובעים את שער הזהב היומי. כלומר, ערך הזהב עשוי לעלות או לרדת מדי יום, אך משום הביקוש הגבוה לו וההצמדה למטבע מאוד חזק בעולם, שער הזהב רק הולך ועולה עם השנים. זוהי הסיבה מדוע קניית זהב נחשבת לעסק ריווחי מאוד, שכן בסופו של דבר מי שרוכש אותו עשוי למכור אותו ברווח גדול.

שער הזהב עצמו נמדד בערכים של מספר דולרים לאונקיה (יחידת משקל שוות ערך ל- 31.1 גרם) והוא מתייחס לזהב טהור בלבד. כלומר, אם יש בידכם זהב טהור (24 קראט) אזי שער הדולר היומי הוא חלוקה של ערך הדולרים בשער ב- 31.1 כפול משקל הזהב שלכם.

ברוב המקרים אין בידי הלקוח זהב טהור אלא זהב שמשולב בתוך אלמנטים אחרים בתור תכשיטים, כלי הגשה שונים, מוצרי אלקטרוניקה (השימוש בזהב משמש רבות בימינו לייצור רכיבים אלקטרוניים רגישים) וכו'. כאשר כך הדבר, יש לחשב את המשקל האחוזי של הזהב הטהור מסך השלם ולהכפיל בשער הזהב היומי. במקרים שכאלה גם רצוי לחפש חברה שמתעסקת במיחזור של אותם מוצרים לשם הפקת זהב טהור מתוכם. זהו הסיכוי הטוב ביותר שלכם לקבל מחיר הוגן מבלי להסתבך יותר מידי.

למי מוכרים?

ישנם קוני זהב רבים בישראל, אך לא כולם אמינים ויציעו לכם מחירים הוגנים. העדיפות היא לפנות אל חברה גדולה אשר קניית זהב לצרכי מחזור זהו תחום התמחותה. חברה שכזאת תמיד תציע לכם מחיר הוגן עבור הזהב ברשותכם, בעיקר בשל היעדר הצורך בתיווך, שכן המכירה מתבצעת ישירות מולה. התהליך מול חברה שכזאת יתבצע בצורה דקדקנית, ובסופו תוכלו לדעת האם הזהב שברשותכם הוא אכן זהב טהור ולדעת את משקלו המדוייק.

קניית זהב

קניית זהב

גאיה היא החברה המובילה בתחום של מיחזור מתכות ומיחזור נחושת וכבלים.
אנחנו קונים כבלים למיחזור במחירים הכי טובים

 

קניית זהב – שלבי התהליך

זהב הינו מתכת מבוקשת ביותר עם ערך שרק הולך ועולה עם השנים, והאדם מנצל את החומר לשימושים רבים (בתחום האומנות והתכשיטנות, תחומי האלקטרוניקה ועוד). משום הצורך בזהב כל כך רב, הרי שתהליך הכרייה שלו רק הולך ומתגבר, מה שעולה כסף רב ומעלה את מחיר הזהב בהתאם. הדרך למזער את עליית המחירים היא באמצעות מיחזור החומר. ובמילים אחרות – התקשרות עם חברה המתמחה בהליכי קניית זהב.

חברה שכזאת קונה מהלקוחות את הזהב שברשותם וזאת בתמורה לכסף מזומן. כאן תלמדו על השלבים השונים של תהליך הקנייה ועל הדברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים בחברה שתקנה מכם את הזהב שברשותכם.

אפיון הזהב

כאשר מזמינים חברה המתמחה בהליכי קניית זהב לשם קבלת הצעת מחיר, השלב הראשון בתהליך הוא למעשה אפיון הזהב, כלומר עד כמה הוא "נקי" וכמה אחוז זהב מבחינה משקלית יש בחפצים שאנחנו מעוניינים למכור. עליכם לדעת כי זהב טהור (24 קראט) מכיל כ- 100% זהב וככל שהזהב מורכב עם מתכות נוספות, כך יורדת מידת הטוהר שלו אל מתחת ל- 24 הקראט.

אנשי מקצוע מנוסים בתחום יודעים לזהות את דרגת הניקיון של הזהב אך לעיתים יש להיעזר בציוד אלקטרוני מתוחכם לשם כך, מה שמצוי אך ורק אצל חברות גדולות ומקצועיות בתחום.

שקילה מדויקת

הצעת המחיר שמספק קונה זהב כוללת את מכפלת ערך הזהב בסך משקלו מתוך הפריט השלם. יחד עם זאת, פעמים רבות ניתן למכור את הזהב יחד עם שאר המרכיבים של אותו הפריט, במידה ואף הם ניתנים למיחזור. בתור דוגמא נציין מכירת כלי מטבח ממתכת המעוטרים בקישוטי זהב או פסולת אלקטרוניקה שכוללת בתוכה זהב בכמות מסויימת.

בכל המקרים, שקילה מדויקת על ידי חברת קניית זהב מקצועית תספק לכם הצעת מחיר שמשקפת את הערך האמיתי של הזהב שברשותכם.

ערך הזהב

את סוגיית אחוז הזהב ומשקלו כבר הבנתם, אך מה לגבי הערך שלו לביצוע המכפלה? ובכן, מחיר הזהב אינו נקבע בשוק החופשי, כי אם אלא דרך בורסה ייעודית שקובעת את שער הזהב היומי. השער נקבע עלפי תנודות סחר החליפין בין מספר בנקים גדולים שמחזיקים זהב רב וכל זאת בצמוד לדולר.

מכך ניתן להבין כי כל עסקת קניית זהב צריכה לשקף את שער הזהב היומי שנקבע לאותו יום במעמד החוזה. ניתן כמובן לתת או לקבל הצעת מחיר נמוכה או גבוהה משער הזהב וההחלטה אם להיענות בחיוב או לדחות נמצאת בידיו של הלקוח.

למשל, במקרים רבים כאשר לחפץ השלם ישנה משמעות מעבר לסך הזהב שבו, תינתן הצעת מחיר שונה, שאינה תלויה בשער הזהב של אותו היום, והכל תלוי ברצון ובהערכת השווי המקצועית של החברה שתתקשרו עימה.

גאיה קונה מתכות יקרות. אנחנו קונים זהב במזומן תשלום על המקום.

התקשר אלינו עכשיו למספר 1800-800-878

וקבלו הצעת מחיר לפינוי פסולת!

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן