הזהב מאז ומתמיד היווה סמל ליופי, אלגנטיות ובעיקר יוקרה, וגם כיום הוא נחשב לאחת המתכות המבוקשות והנחשקות בעולם. ערכו של הזהב נמצא תמיד בעלייה (כריית זהב היא עניין לא פשוט בכלל שעולה בהוצאה אנרגתית רבה) כך שמבחינתכם הדבר אומר שתוכלו למכור את הזהב שברשותכם לאנשים שמתעסקים בקנייתו ולקבל עבורו תמורה הולמת. בשורות הקרובות תלמדו את כל מה שחשוב לדעת על קניית זהב ומכירתו, ועם מי כדאי להתקשר על מנת לקבל את התמורה המלאה עבורו.

קניית זהב – כיצד מחושב ערך הזהב?

ערך הזהב מחושב מדי יום בבורסת הזהב של ניו יורק. למעשה, רוב הזהב בעולם מוחזק ע"י חמישה בנקים גדולים בעולם, והסחר ביניהם, כמו גם ההצמדה לדולר, הם אלו שקובעים את שער הזהב היומי. כלומר, ערך הזהב עשוי לעלות או לרדת מדי יום, אך משום הביקוש הגבוה לו וההצמדה למטבע מאוד חזק בעולם, שער הזהב רק הולך ועולה עם השנים. זוהי הסיבה מדוע קניית זהב נחשבת לעסק ריווחי מאוד, שכן בסופו של דבר מי שרוכש אותו עשוי למכור אותו ברווח גדול.

שער הזהב עצמו נמדד בערכים של מספר דולרים לאונקיה (יחידת משקל שוות ערך ל- 31.1 גרם) והוא מתייחס לזהב טהור בלבד. כלומר, אם יש בידכם זהב טהור (24 קראט) אזי שער הדולר היומי הוא חלוקה של ערך הדולרים בשער ב- 31.1 כפול משקל הזהב שלכם.

ברוב המקרים אין בידי הלקוח זהב טהור אלא זהב שמשולב בתוך אלמנטים אחרים בתור תכשיטים, כלי הגשה שונים, מוצרי אלקטרוניקה (השימוש בזהב משמש רבות בימינו לייצור רכיבים אלקטרוניים רגישים) וכו'. כאשר כך הדבר, יש לחשב את המשקל האחוזי של הזהב הטהור מסך השלם ולהכפיל בשער הזהב היומי. במקרים שכאלה גם רצוי לחפש חברה שמתעסקת במיחזור של אותם מוצרים לשם הפקת זהב טהור מתוכם. זהו הסיכוי הטוב ביותר שלכם לקבל מחיר הוגן מבלי להסתבך יותר מידי.

למי מוכרים?

ישנם קוני זהב רבים בישראל, אך לא כולם אמינים ויציעו לכם מחירים הוגנים. העדיפות היא לפנות אל חברה גדולה אשר קניית זהב לצרכי מחזור זהו תחום התמחותה. חברה שכזאת תמיד תציע לכם מחיר הוגן עבור הזהב ברשותכם, בעיקר בשל היעדר הצורך בתיווך, שכן המכירה מתבצעת ישירות מולה. התהליך מול חברה שכזאת יתבצע בצורה דקדקנית, ובסופו תוכלו לדעת האם הזהב שברשותכם הוא אכן זהב טהור ולדעת את משקלו המדוייק.