חברת מיחזור

מאמצים רבים מבוצעים בשנים האחרונות על מנת לבצע מיחזור של מוצרים שונים, כך שחומרי הגלם המרכיבים אותם ישמשו מחדש ולא יוטמנו באדמה. הסיבה לכך קשורה בבעייתיות של פסולת רבה, שהופכת למזהמת סביבתית, אינה מתפרקת בפרק זמן סביר ומשחררת חומרים רעילים אל הקרקע, הצמחייה, הדגה, מי השתייה שלנו והאוויר אותו אנו נושמים.

הדרך לבצע את תהליך המיחזור על הצד הטוב ביותר טמונה בהתקשרות עם חברת מיחזור מקצועית, ומייד תבינו אילו שירותים היא אמורה לספק לכם.

פינוי ומיחזור של כל החומרים הבעייתיים

כל עוד מדובר בפסולת "ביתית", אין שום בעיה להשליכה לפח האשפה הרגיל ואין שום חשש לגרימת זיהום סביבתי או אי עמידה בתנאי החוק. אלא, שכאשר ישנה פסולת בעייתית ומזהמת, החוק מתייחס אליה שונה ומחייב את העברתה למקום מסודר. מדובר בסוגי פסולת דוגמת אלומיניום, נחושת, אלקטרוניקה, מכשירי חשמל, סוללות ומתכות רבות אחרות. חברת מיחזור מקצועית אמורה להציע למפעלים ומקומות עבודה אחרים שירותי פינוי ומיחזור של כל סוגי הפסולת הבעייתיים הללו.

חברת המיחזור מגיעה למקום, מאפיינת את הפסולת, הסוג והכמות, מעמיסה אותה על גבי כלי רכב ומפנה אותה ליעדה הסופי, להטמנה או מיחזור. התהליך עצמו מגובה במסמכים שכוללים שקילות מדוייקות ועל כן מקום העבודה מבטיח את התנהלותו התקינה על פי חוק. בחלק מהמקרים חברת המיחזור יכולה גם להציע תשלום עבור האשפה שרכשה.

פינוי ופירוק מפעלים

עוד תפקיד חשוב של חברת מיחזור איכותית הוא לפנות ולפרק מפעלים ברגע שהם עוברים מקום או נסגרים. כל מפעל שכזה משאיר מאחוריו פסולת רבה דוגמת מכונות, מחשבים, פלסטיקים וחומרי גלם שונים, והם עלולים לזהם בצורה חמורה את הסביבה או לפגוע בעוברים והשבים אם יישארו כך סתם מאחור. חברת המיחזור עוזרת למעשה לבעלי המפעל לפנות את כל הנדרש בהתאם להוראות החוק, ואף דואגת לשמור על סודיות נדרשת כאשר היא מטפלת בחומרים רגישים כגון מחשבים, שרתים וציוד אלקטרוני נוסף.

כיצד מתבצעת ההתקשרות עם חברת המיחזור?

ההתקשרות עם חברת מיחזור מקצועית יכולה להתבצע על בסיס קבוע, תוך כדי קביעת לוחות זמנים ידועים מראש או לחלופין, על בסיס קריאה מזדמנת. חלק מהחברות אף מציעות נקודות איסוף רבות ברחבי הארץ, כך שאם אתם מקום עבודה מסודר שלו צי רכב או משאיות, ניתן בהחלט להעמיס את הפסולת הייעודית ולמסרה בתחנות האיסוף.

כאמור, עבור מרבית סוגי הפסולת ניתן לקבל תשלום דרך מכירתה אל חברת המיחזור. החברה מבצעת הערכה משקלית של סך הפסולת הניתנת למיחזור והרכבה ומעניקה הצעת מחיר הוגנת תמורתה. בחלק מהמקרים הפינוי אף מתבצע על חשבונה של חברת המיחזור, כך שכולם מרוויחים מכך.