חברת גאיה מחזור

טיפים למיחזור שישפר את הסביבה שלכם

למיחזור יתרונות רבים. הוא חוסך במשאבים, הוא מאפשר לנו להפחית בהוצאות על ייצור של "יש מאין", הוא מיטיב עם כדור הארץ והוא תורם למאזן האקולוגי. אבל מעבר לכל זה, מיחזור גם יכול להפחית בחשבון ההוצאות החודשי שלנו, שבתרבות של שפע ואשראי זמין, רק הולך וטופח. אם אתם רוצים להתנהל נכון יותר גם מבחינה פיננסית וגם מבחינה אקולוגית, קבלו טיפים בנושא מיחזור אשר יסייעו לכם לשפר את הסביבה הפרטית שלכם.

מצאו מיכלי מיחזור באזור מגוריכם

בררו היכן בסביבה הקרובה שלכם ניתן למצוא פחי מיחזור של פלסטיק, מיחזור מתכות, זכוכית, נייר, קרטון או מוצרי אלקטרוניקה. היום ניתן למחזר כמעט כל חומר גלם, וכאשר תדעו היכן נמצאים מיכלי המיחזור של חומרי הגלם השונים, תוכלו להיפטר מהם באופן שיתרום לבריאות כדור הארץ. מיכלי מיחזור הפלסטיק בדרך כלל מוכרים לכולם, אבל זכרו שהיום אפשר גם למחזר מתכות, והיות שבבית יכולה להצטבר פסולת מתכתית משמעותית, כדאי לבדוק היכן נמצאים מיכלי המיחזור שלהן. למעשה, נתונים מראים שהפסולת המתכתית בבית מהווה כ-4 אחוזים מכלל משקלה של הפסולת הביתית וזהו אחוז לא מבוטל. כשאנחנו אומרים מיחזור מתכות, רק נבהיר, אנחנו מתכוונים למתכות שנמצאות בקופסאות שימורים, במיכלי ספריי, בתבניות מתכת לאפייה, באריזות מזון, במכסים ועוד.

הזדכו על פחיות השתייה ובקבוקי הבירות מהמסיבה של ליל אמש

ארגנתם מסיבה לכל הח'ברה אתמול בערב? שמרו את כל בקבוקי השתייה הקלה, הבירות והפחיות. בסופרמרקט וברשתות השיווק ניתן לקבל תשלום עבור כל בקבוק או פחית. נכון שאתם לא יכולים לחסוך מזה כדי לבנות בית, אבל אתם כן תוכלו להרוויח כמה ג'ובות ואגב כך גם תעשו מעשה חסד לכדור הארץ.

העבירו הלאה בגדים שכבר קטנים על הילדים

יש לכם כמויות גדולות של בגדים שקטנים על הילדים? העבירו אותם לחברה טובה שיש לה ילדים קטנים יותר משלכם, שלחו אותם לתרומה או הביאו אותם לשוק קח-תן או לבזאר יד שנייה שמתקיים במקום מגוריכם. אם הבגדים ממש ישנים, במידה כזו שלא נעים לכם להעביר אותם הלאה תמיד תוכלו להפוך אותם לסמרטוטים ובכך לחסוך קנייה של סמרטוטים חדשים.

מסרו ספרים ישנים

ספרים ישנים תמיד תוכלו לתרום לספרייה ביישוב שבו אתם גרים. אופציה נוספת היא לארגן בזאר ספרים ולהחליף ספרים עם חברים או למכור אותם לארגונים שעוסקים במכירת ספרי יד שנייה. ניתן למצוא היום ארגונים כאלה, והם אפילו ישלמו לכם סכום כסף סמלי על הספרים שתחליטו להעביר להם.

שמרו שקיות ניילון לקנייה הבאה בסופר

שקיות ניילון אפשר לאגור ולאגור כדי להשתמש בהן כשקיות זבל או כשקיות לסופר. במקום שתבזבזו עשרות שקיות סופר בקנייה הבאה שלכם, הביאו אתכם שקיות פלסטיק מהבית והשתמשו בהן שוב.