חברת גאיה מחזור

כל מה שצריך לדעת על קניית ברזל ועל התרומה שיש לכך לכדור הארץ

האתגרים שעומדים בפני המאזן האקולוגי כיום הם רבים וידועים. כולנו מבינים היום כמה חשוב שנתרום את חלקינו לקידום בריאותו של כדור הארץ, כולנו ממעטים להשתמש בשקיות ניילון ורובינו אפילו משתדלים לצרוך מזון בריא וטבעי יותר. ובכל זאת, קניית ברזל, צעד שיכולה להיות לו תרומה נפלאה לאיכות הסביבה, עדיין לא קיימת בתודעת הרוב. מה זה בדיוק אומר? מה הקשר בין קניית ברזל לבין איכות הסביבה? כל הפרטים בפנים.

מיחזור ברזל- למה זה טוב?

ייצור ברזל חדש הוא תהליך לא זול. מעבר לכך, כמו ייצור של כל יסוד כימי או מתכתי אחר, הוא כרוך בבזבוז משאבים וגורם להיווצרותה של פסולת, שברוב המקרים נטמנת בתוך האדמה, ושיוצרת נזקים לאיכות הסביבה היות שמשך הפירוק שלה הוא רב. בנקודה הזו נכנס לתמונה מיחזור הברזל, המאפשר להשתמש בברזל קיים, לפרק אותו ולהשיב אותו מחדש אל מעגל הייצור כחומר גלם.

מיחזור ברזל מאפשר לחסוך באנרגיה, בעוד הפקת ברזל שמקורו במכרות ברזל טבעיים כרוכה בשימוש רב יותר באנרגיה של חום ובעירה. תהליך כזה מקטין כמובן את כמויות הפסולת המתכתית הסובבות אותנו, מגן על משאבי הטבע שעדיין נותרו לנו ומאפשר לנו לחסוך במשאבים המוגבלים שכדור הארץ מעניק לנו. כאשר אנחנו מדברים על פסולת של ברזל, בה ניתן לעשות שימוש חוזר, אנחנו מתכוונים לגרוטאות מתכת, מכוניות ישנות או פסולת מתכתית לבנה. נתונים מראים, כי בישראל 60 אלף רכבים יוצאים מידי שנה משימוש.

משקלה של כמות הרכבים הזו שוות ערך לעשרות אלפי טון של מתכת. כעת, דמיינו לעצמיכם כמה אפשר לחסוך על ידי מיחזור ברזל, ואיזו תרומה יכולה להיות לכך לכדור הארץ בו אנחנו חיים, שכידוע, מצבו הולך ומתדרדר עם השנים.

על מיחזור ברזל, קניית ברזל ומה שביניהם

מה הקשר בין מיחזור ברזל ובין קניית ברזל? טוב ששאלתם. במידה וצברתם כמות גדולה של ברזל, שאתם מעוניינים למחזר, עליכם ליצור קשר עם חברה הפועלת , בין היתר, על תקן של קונה ברזל, כדי שזו תגיע למקום האיסוף, תקנה מכם את הברזל ותשלם לכם בעבורו כסף, בהתאם לכמות שאתם מעוניינים למכור.

אז מתחיל, בעצם, תהליך המחזור, שנעשה על ידי החברה עצמה. חברת גאיה, העוסקת במיחזור מתכות בכלל, בפרט במיחזור ברזל ובקנייתו תגיע אליכם, תאסוף את הפסולת המיותרת ותשלם לכם את המגיע לכם, כך שתוכלו להרוויח כפליים: גם להיפטר מכמויות גדולות של ברזל ישן שתופס מקום אחסוני רב וגם להרוויח על זה כסף.

דילוג לתוכן