חברת גאיה מחזור

מיחזור מתכות

מחזור מתכות הוא התהליך והאמצעי שבעזרתו ניתן להשתמש במתכות שימוש חוזר, מיחזור מתכות חדר בשנים האחרונות יותר ויותר לעולם המסחרי שלנו, המחסור המתמשך במתכות המיוצרות מברזל המגיע ממכרות ברזל, הביא לצורך אמיתי במחזור מתכות . מתכות הן מוצר שתהליך הייצור שלו משאיר אחריו זיהום סביבתי גדול ביחס לתוצר הסופי ולכן במדינות רבות היום בעולם נאכפים חוקים ותקנות המחייבות מחזור מתכות . מחזור מתכות כולל בתוכו מחזור של מתכות ברזליות ומחזור של מתכות אל-ברזליות. מחזור מתכות ברזליות הוא מחזור של גרוטאות העשויות מתכת ופלדה, כמו מכוניות , מכונות תעשייתיות, כלי רכב כבדים ועוד. מחזור מתכות אל-ברזליות כולל בתוכו מחזור של מוצרים העשויים מנירוסטה, אלומיניום , או נחושת . מחזור מתכות מתבצע ע"י תהליך של התכת המתכת בחום של 1800 מעלות צלזיוס, לאחר שהמתכת הותכה היא הופכת לחומר גלם מתכתי שניתן לייצר ממנו מגוון רחב של מוצרים. יש היום ארצות באירופה המחייבות כל חברה המייצרת מוצרים מתכתיים כמו מכוניות לבצע מחזור מתכות , ע"פ עקרון השמירה על הסביבה חברות אלו מחויבות לטפל במתכת לאורך כל מעגל החיים שלה וכאשר היא המוצר המתכתי גווע עליהם להחיות אותו מחדש ע"י תהליך של מחזור מתכות .

מיחזור מתכות יש לו יתרונות חשובים שאי אפשר להתעלם מהם:

  • שמירה על משאבי הטבע המדלדלים – כולנו יודעים שמשאבי הטבע שמסביבנו מדלדלים כל הזמן, מחזור מתכות הוא רק סוג אחד של מחזור שבעזרתו ניתן לשמר את משאבי הטבע המדלדלים ולמנוע הכחדה מוחלטת של משאבי הטבע , מחזור מתכות בכמות גדולה יכול למנוע המשך כריית מכרות ברזל , וזהו רווח גדול לכדור הארץ שלנו המאבד את צורתו ואת תכולתו הטבעית מדי יום.
  • מחזור מתכות משמעותו חסכון באנרגיה – מחזור מתכות הוא תהליך הרבה יותר פשוט וקל לביצוע מאשר תהליך של התכת מתכות המגיעות מהטבע, והוא אינו צורך כמות כה רבה של אנרגיה הדרושה לשם ביצוע התכת מתכות המגיעות מהטבע , ברור לכולנו שככל שנצרוך פחות אנרגיה כך נשמור על הסביבה הטבעית שלנו ונמנע זיהום סביבתי הנגרם עקב שימוש מאסיבי באנרגיות שונות.
  • מחזור מתכות יוצר מוצר זול יותר – מתכת ממוחזרת היא זולה יותר ממתכת מקורית וטבעית משום שתהליך של מחזור מתכות והפקת המתכת הממוחזרת הוא זול בהרבה מתהליך של הפקת מתכת המגיעה מהטבע. מחזור מתכות בישראל נמצא רק בתחילת הדרך וצפויים לחול בו שנויים והתפתחויות רבות, מחזור מתכות צפוי להפוך בשנים הקרובות לתעשייה ירוקה ורווחית ששומרת על סביבה נקיה ומצליחה להפוך גרוטאות מתכת למקור פרנסה רווחי. היום יש בשוק חברות המחזור מספר חברות המתמחות בתחום של מחזור מתכות , חברות אלו מתרכזות היום בתחום של איסוף מתכות מחברות ומפעלים גדולים וממוסדות מדינה גדולים . ובעתיד הן צפויות לפנות גם לקהל הרחב , אחת החברות המובילות בתחום המחזור בכלל ובתחום של מחזור מתכות בפרט היא חברת גאיה המפעילה את מרכז גאיה שבו מתבצע תהליך של מחזור מתכות ומחזור פסולת אלקטרוניקה. חברת גאיה מפעילה ברחבי הארץ מספר נקודות איסוף שאליהן ניתן להשליך גרוטאות מתכת שונות והיא מקפידה על מחזור מתכות בהתאם לתקנים ולנהלים של המשרד לאיכות הסביבה.

חברת גאיה חרטה על דגלה את הצבע הירוק והיא עושה הכל כדי לשמר לנו סביבה ירוקה ונקיה עם כמה שפחות מזהמים. אז אם יש לכם גרוטאת מתכת , אל תתעצלו והביאו אותה לאחת מנקודות האיסוף של חברת גאיה .

דילוג לתוכן