חברת גאיה מחזור

מיחזור כבלים - כי הגיע הזמן לדאוג לסביבה של כולנו

גאיה היא החברה המובילה בתחום של מיחזור מתכות ומיחזור נחושת וכבלים.
אנחנו קונים כבלים למיחזור במחירים הכי טובים

 

ארגונים ומקומות עבודה נשענים במידה משמעותית על מחשבים וציוד נלווה (שרתים, כוננים וכו'). לעיתים רבות ציוד זה צובר בלאי ומוחלף באחר, בין אם בבודדים ובין אם ב- "מכה" אחת של התחדשות. בשורות הקרובות תבינו מדוע התקשרות עם חברה שמתעסקת בהליכי מיחזור מחשבים היא הדבר שאתם צריכים לעשות על מנת לצלוח את תהליך ההחלפה בצורה הכי טובה שיש.

שמירה על עולם נקי יותר

מחשבים ישנים נכנסים תחת ההגדרה של פסולת אלקטרוניקה אשר נחשבת לסוג הפסולת הרעיל ביותר שיש. בקטגוריה זו נכללים גם אלמנטים נוספים הקשורים למחשבים, דוגמת כבלים, כרטיסים ולוחות אלקטרוניים, שרתים ועוד. בכל מה שקשור לפסולת אלקטרוניקה ומחשבים, חשוב להפנים כי אסור להטמין בשום אופן את סוג הפסולת הזאת באדמה מפאת החומרים הרעילים שהיא מכילה.

למשל, בציוד אלקטרוני קיימות מתכות כבדות כגון ניקל, עופרת וארסן. במידה ומטמינים אותן באדמה, מתכות אלו מוצאות את דרכן במהרה למי התהום ובסופו של דבר מגיעות אל כוסות השתייה שלנו. הנזקים שהן גורמות לגופנו כוללים התפתחות גידולים סרטניים ואפילו מומים במהלך ההתפתחות העוברית. חומרים רעילים נוספים שמצויים בפסולת מחשבים כוללים מעכבי בערה וחומצות שונות שגורמים לרעילות, בעיקר אצל ילדים, נשים הרות וקשישים.

כאשר אתם מתקשרים עם חברה אשר מתמחה בהליכי מיחזור מחשבים, אתם מורידים מעצמכם את כל כאבי הראש הקשורים לתהליך הפינוי של המחשבים הישנים שלכם למקומות הטמנה מוסדרים. חברת המיחזור כבר תדאג לשנע בעצמה את המחשבים אל מחוץ לארגון ומקום העבודה שלכם ותעביר את כל האחריות אליה.

פסולת ששווה זהב

השמירה על עולם נקי ובריא לאדם, מתבטאת לא רק בפינוי המחשבים למקומות מוסדרים שלא מזהמים את האדמה ומי התהום, אלא גם בתהליכי המיחזור עצמם שחברת מיחזור מקצועית תספק לכם. כשאתם מחליטים להחליף את כל המחשבים בארגון שלכם, דעו לכם כי מרביתם כוללים חומרים שניתן למחזר לטובת שימוש חוזר. כל המחשבים על שלל מרכיביהם (כולל הכבלים שלהם) כוללים בדרך כלל מלבד את המתכות הכבדות והרעילות שהזכרנו, גם מתכות יקרות מאוד שחבל לבזבז. למשל אלומיניום, פלדה, נחושת, כסף ואפילו זהב, שנמצא בתוך כבלי תקשורת. מדובר בחומרים שעל מנת לבצע כרייה שלהם מבזבזים הרבה משאבים ואף גורמים על הדרך לזיהום אוויר.

בנוסף, תהליך המיחזור גורם לכך שלא יהיה מחסור באותן מתכות ושטווח המחירים שלהן יישאר ריאלי ולא יאמיר לסכומים שאינם הגיוניים. כך שבטווח הזמן הארוך, מיחזור מחשבים הוא דבר שיתרום גם לעסקים העתידיים שלכם, בסופו של דבר.

לא להסתבך עם החוק

אם לרגע חשבתם לוותר על ההתקשרות עם חברת מיחזור מקצועית ובכל זאת לזרוק את המחשבים הישנים שלכם לפח "הצפרדע" הרגיל, או שמא אתם סבורים שהשלכת הציוד הישן על המדרכה היא דבר הגיוני ושהרכב של העירייה כבר יתעסק בכך ואף אחד לא ישים לב, חישבו שנית! שכן השלכת פסולת אלקטרוניקה דוגמת מחשבים במקום שאינו מאושר לכך על פי חוק מהווה עבירה פלילית. פחי האשפה הרגילים אינם מיועדים להשלכת פסולת זו, שכן הייעוד הסופי של הפסולת שכן מאושרת לכך היא לעבור הטמנה באדמה. בסביבת שכונות מגורים כן ניתן להשליך פסולת מחשבים ליד הבתים, בקרבת הפחים ועל המדרכות, אך עבור עסקים, ארגונים ומקומות עבודה שנמצאים בשטחים מסחריים הדבר אסור ועלול לעלות לכם ביוקר מבחינת קנסות ואישומים פליליים.

לקבל תמורה בעד המחשבים הישנים שלכם

אז כעת משהבנתם שהשלכת מחשבים במקום אסור מהווה עבירה פלילית חמורה שטומנת בחובה גם קנסות כבדים, שהדבר מזהם רבות את הסביבה ואף כולל השלכת חומרים שניתן לעשות בהם שימוש מחדש, הגיע הזמן שתכירו יתרון נוסף של התקשרות עם חברת מיחזור, כזה שבוודאות לא ישאיר אתכם אדישים. ובכן, כל עוד תתקשרו עם חברת מיחזור אמינה ובעלת מוניטין, המחשבים הישנים שלכם אף יהיו שווים עבורכם סכום כסף מסויים. אם לא די בכך שתימנעו מתשלום קנסות בשל אי השלכת המחשבים הישנים במקום אסור ושלא תצטרכו לבזבז זמן עבודה ודלק על שינוע כל הפסולת למקומות מורשים בעצמכם, הרי שבמרבית המקרים חברת המיחזור אף תציע לרכוש מכם את המחשבים הישנים או לפחות תציע לכם את השירות ללא עלות. הסיבה לכך היא כאמור החומרים שמהם עשויים המחשבים והמתכות היקרות שהם כוללים.

מיחזור מחשבים – כיצד מתומחרת פסולת המחשבים שלכם?

אתם בוודאי רוצים לדעת כמה כסף תקבלו עבור המחשבים הישנים שלכם. ובכן, כל חברת מיחזור מתנהלת מעט שונה בכל מה שקשור לפסולת מחשבים ואלקטרוניקה. ישנן מספר דרכים לתמחור הציוד:

  • מחיר פר פריט – וכך נקבע מחיר פר מחשב, מחיר פר כבל וכו'.
  • מחיר על פי משקל הפסולת – הפסולת נשקלת במהלך ההעמסה כאשר עבור כל ק"ג ניתן זיכוי.
  • התחשבנות רטרואקטיבית – כאשר המחיר מחושב בהמשך, לאחר שכבר ידועה כמות החומרים שמוחזרו בתהליך.

הדרך הפשוטה ביותר להתנהלות אל מול חברת המיחזור היא באמצעות האופציה הראשונה, אך חברה רצינית תציע לכם את כל אחת מאפשרויות התמחור שציינו.

חברת מיחזור – לא רק לצרכי מיחזור מחשבים לארגון

חשוב לדעת כי ניתן לנצל את שירותיה של חברת המיחזור לא רק עבור פרוייקט החלפת המחשבים שלכם אלא גם באופן שגרתי וקבוע, במידה והארגון שלכם מייצר פסולת אלקטרוניקה בכמויות גדולות. במקרה שכזה חברת המיחזור תדאג להציב אצלכם מיכלי מיחזור מיוחדים ותדאג לאיסוף שלהם על בסיס קריאה ולכל הבירוקרטיה הקשורה בכך. בנוסף, אין שום סיבה שלא תגרמו גם לעובדים שלכם להתחיל ולשמור על עולם ירוק יותר וזאת אם תשכילו להזמין מחברת המיחזור מיכל נוסף שישמש גם אותם. מאחר ומרבית חברות המיחזור אינן נוהגות לפנות מחשבים ומוצרי חשמל מבתים פרטיים, זוהי אפשרות נהדרת שתאפשר לכל עובד ועובדת להיפטר בקלות ממחשב או מוצר ישן שנמצא ברשותו.

דגשים בבחירת חברת המיחזור

בכל מה שקשור לארגונים ולמקומות עבודה, מחשבים נושאים בתוכם מידע רגיש שכדאי מאוד שלא יזלוג לידיים זרות. חברת מיחזור מקצועית תהיה מודעת לכך ועל כן תדאג להוציא את המחשבים מארגונכם רק לאחר טיפול טכני של מחיקה שלא יאפשר את שיחזור המידע המדובר. רק לאחר שהדבר יוסדר, יתחילו בתהליך הפירוק, ההשמדה, ההטמנה והמיחזור. הדבר נכון לא רק בתהליכי מיחזור מחשבים ישנים אלא גם בכל הקשור לתהליכים של פירוק מפעלים, בהם גם ניתן למצוא מחשבים וציוד אלקטרוני שמחייבים עבודה מסודרת ורגישה.

על כן חקרו לעומק על תהליכי העבודה של החברה שאמורה לפנות את המחשבים שלכם, שאלו את השאלות המתאימות ושימו לב האם היא באמת דואגת לאפיין את הצרכים הספציפיים של הארגון שלכם לפני סגירת חוזה העבודה. בררו גם גם לגבי שירותים נוספים בתחום המיחזור שהחברה מציעה ועל זהותם של ארגונים גדולים נוספים שנעזרים בשירותיה.

חברת גאיה – ממחזירים בצורה ירוקה ומושכלת

כאשר אתם בוחרים בחברת גאיה, אתם יכולים להיות בטוחים כי כל תהליך מיחזור פסולת שתרצו להוציא אל הפועל, יתבצע על הצד הטוב ביותר. מאז שנת 2005 שהחברה מציעה שירותי מיחזור מתקדמים בפריסה עצמית בכל רחבי הארץ. החברה עובדת מול חברות, מפעלים, מוסדות וארגונים שונים בארץ ובעולם ומתמחה בתהליכי מיחזור פסולת מכל הסוגים, בדגש על מתכות ומוצרי חשמל ואלקטרוניקה. בין מגוון השירותים שמציעה החברה: מיחזור מחשבים, מיחזור מוצרי חשמל, מיחזור מוצרי אלקטרוניקה, מיחזור כבלים, מיחזור סוללות, מיחזור ברזל, אלומיניום ומתכות נוספות. צרו עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

 

 

התקשר אלינו עכשיו למספר 1800-800-878

וקבלו הצעת מחיר לפינוי פסולת!

דילוג לתוכן