מיחזור פסולת

התקשרו אלינו עכשיו ל- 1800-800-878

או השאירו פרטים בטופס הצור הקשר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

(אנחנו לא מפנים מוצרי חשמל מבתים פרטים.)

 

פסולת מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו וצריך לדעת כיצד להתמודד איתה בצורה נכונה. טיפול שאינו נכון עלול לפגוע בנו במספר אופנים ולכן חשוב לטפל בבעיה במהירות לפני שיהיה מאוחר מידי. מיחזור פסולת הוא בדיוק הדבר שצריך לעשות, ומייד תבינו מדוע מדובר בהליך כל כך חשוב.

כדי שלא נחיה בתוך הרים של פסולת

אחת הסיבות שבגללה מיחזור פסולת הפך להליך כה נדרש בשנים האחרונות, קשורה לכמות עצומה של פריטים שאינם מתכלים. חלק נכבד מהפסולת שלנו אינו מתכלה בפרק זמן סביר (למשל, פחית משקה תתכלה רק לאחר כ- 200 שנים), מה שיוצר כמויות אדירות של פסולת שמצטברות מדי יום. המאמץ לבצע מיחזור של חלק מהחומרים המושלכים עוזר לצמצם במידה משמעותית את נפח הפסולת שמוטמנת, ובכך מאפשר לנו לחיות בסביבה נקייה ומטופחת יותר. הדבר נכון לגבי היבשה אך גם לגבי הים, שהולך ומתמלא בפסולת כגון פלסטיק, שאינו מתפרק ומצטבר.

כדי לשמור על הבריאות שלנו

ניתן להגיד כי לו היתה בעיית הפסולת מסתכמת בהצטברות בלבד, היינו יכולים להסתדר תוך מציאת פתרונות יצירתיים. אלא שהפסולת אינה מצטברת רק לכדי נפח ומשקל, אלא למעשה גם מרעילה אותנו. לשם דוגמא, פסולת אלקטרוניקה (מחשבים, טלוויזיות, מכשירים סלולריים וכו'), שמכילה מתכות כבדות, אינה נפחית כל כך כמו שהיא מסוכנת לבריאות. אותן המתכות ידועות כמחוללות מחלות ומגיעות בסופו של דבר למי השתייה שלנו. מיחזור פסולת מהסוג הזה נועד לצמצם כמה שניתן את ההטמנה של אותם חומרים רעילים באדמה וע"י כך לשמור על בריאות הסביבה והציבור.

כדי לשמור על רמת מחירים יציבה

חלק גדול מהפסולת שלנו יכול לעבור שימוש מחדש באמצעות תהליך מיחזור מסודר. למעשה, ללא תהליכים אלו יעלה הצורך לייצר או לחצוב מקרומי כדור הארץ את חומרי הגלם הללו ללא הפסקה, מה שיגרום לעליית מחירים דראסטית. כך למשל, ניתן למחזר פלסטיק, אלומיניום, ברזל, זהב, נחושת וחומרים נוספים וע"י כך למנוע ייצור מחדש, חציבה וייבוא, וכל זאת במחירים שהולכים ועולים.

האחריות היא כולה שלנו

לסיכום, מיחזור פסולת הוא לא עניין של בחירה, אלא הוא חובה על כל אחד ואחת מאיתנו. הרשויות המקומיות עושות את שלהן, המדינה מחוקקת חוקים, אך המודעות היא זו שצריכה להנחות אותנו. ע"פ החוקים פינוי פסולת ומיחזורה לא אמור לעלות כסף למזמין העבודה, כך שאין סיבה שלא תתקשרו עם חברת מיחזור שפועלת באישור המדינה ותעזרו גם אתם לשמור על החיים של כולנו.

 

צלצל אלינו עכשיו וקבל הצעת מחיר בעבור הפסולת שלך!

1800-800-878

(אנחנו לא מפנים מוצרי חשמל מבתים פרטים.)