פירוק מפעלים נשמע תהליך פשוט אבל בפועל זהו תהליך מורכב שיש לבצע אותו בזהירות וברגישות.

פירוק מפעלים יכול לגרור אחריו 3 תסריטים התסריט הראשון הוא פירוק מפעלים ומחזור החומרים והציודים השונים הנמצאים במפעל, התסריט השני הוא פירוק מפעלים והשמדת החומרים והציודים הנמצאים במפעל (זאת משום שאלו חומרים שלא ניתן למחזר אותם) ותסריט שלישי הוא פירוק מפעלים והעברת ציודים ומכשירים שונים למפעל החדש כדי שימשיכו לשרת את המפעל.

פינוי או פירוק מפעלים יכול להתרחש בכמה נסיבות, יש פירוק מפעלים שמתרחש משום שהמפעל עובר דירה, פירוק כזה כולל בתוכו בד"כ פירוק של חומרים וציודים שונים הנמצאים במפעל והעברתו להמשך טיפול (מחזור, השמדה או העברה) לתהליך של פירוק מפעלים מתלווה לא פעם תהליך של השמדת מידע סודי ומסווג, פירוק מפעלים צריך תמיד שייעשה בצורה מקצועית בטוחה ביותר שתגן גם על הסביבה של המפעל וגם על המידע הרב שיש בידי המפעל.

פירוק מפעלים אחר שזוכה להתייחסות אחרת הוא פירוק מפעלי הייטק, פירוק מפעלים השייכים לעולם ההייטק דורש ידע רב בכל הקשור לפירוק מחשבים ופירוק מכונות מתוחכמות, פירוק מפעלים מתחום הביו טכנולוגיה שיש בהם שימוש בחומרים כימיים שונים הוא פירוק הדורש גם  ידע רב  בכל הקשור לפירוק הכימיקלים וחומרים מסוכנים והעברתם למתקן שבו יושמדו הכימיקלים בצורה בטוחה ובלתי מזהמת.

פירוק מפעלים דורש שימוש בצמ"ה לשם פירוק המפעל, כל חברה העוסקת בתחום של פירוק מפעלים מעסיקה צי רכב כבד גדול הכולל מלגזות טרקטורים ועוד, שבעזרתם מתבצע הקילוף של הקליפה הראשונה של המפעל. החברות העוסקות בתחום של פירוק מפעלים הן בעצם חברות ירוקות אשר תורמות תרומה רבה לסביבה, חברות אלו לא רק שהן מונעות פסולת מיותרת שמזהמת את הסביבה ויכולה להיות אפילו מסוכנת לסביבה, אלא שהן ממחזרות פסולת רבה וכך הופכות את  המפעל המוזנח שעומד לפירוק למפעל שהוא מכרה זהב ויש בו חומרים רבים שניתן למחזר אותם ולעשות בחומרים השונים שימוש חוזר.

פירוק מפעלים המלווה במחזור חומרים דורש מהחברות המפרקות ידע רב בתהליכי המחזור השונים, חברות אלו מתמחות במיון החומרים השונים הנמצאים במפעל ומיחזור כל חומר בשיטה המתאימה לו. מיחזור של ציוד וחומרים שונים הנמצאים במפעלים הוא משתלם והוא פועל לטובת הסביבה האקולוגית והכיס הכלכלי שלנו.

יש בישראל מספר לא קטן של חברות העוסקות בתחום של פירוק מפעלים, פירוק מפעלים הוא עניין מורכב הדורש מקצוענות רבה ומיומנות רבה ובנוסף לכך דורש ידע רב בתהליכים כימיים שונים, לכן רצוי תמיד לפנות רק לחברה מקצועית העוסקת בתחום של פירוק מפעלים. פירוק מפעלים בדרכים לא מקצועיות יכול לגרום לנזק סביבתי עצום לסביבה ולפגיעה בציודים השונים של המפעלים שתגרור אחריה הוצאות כספיות גדולות.

אנו במרכז גאיה מתמחים בתהליכי פירוק מפעלים ובמחזור פסולת של מוצרי אלקטרוניקה ומתכות, מאחורינו עשרות לקוחות מרוצים שקיבלו מאתנו שירות מקצועי יעיל ובטוח של פירוק מפעלים, אצלנו תזכו לקבל שירות איכותי של פירוק מפעלים שיהיה מותאם בדיוק לצרכים הספציפיים של המפעל שלכם.

אז בפעם הבאה שהמפעל שלכם עובר דירה פנו אלינו אל מרכז גאיה ותוכלו לקבל שירות של פירוק מפעלים המותאם אישית לצרכים שלכם.

 
פירוק מפעלים
5 (100%) 2 votes