חברת גאיה מחזור

כיצד מתבצע פירוק מפעלים?

במפעלים רבים נעשה שימוש בחומרים שמחייבים טיפול מדוקדק כאשר מחליטים על סגירתם (כשהמפעל עובר למקום אחר, פושט רגל וכו'). אף גוף ברשות המקומית לא יבצע את התהליך בעצמו והאחריות מוטלת על הבעלים, שלעיתים מעוניין בפירוק מסודר על מנת למנוע זליגת סודות ומידע על התנהלות המפעל וטכנולוגיית הייצור שלו.

בוודאי תשמחו לשמוע כי ישנן חברות מיחזור אשר מתמחות בין היתר גם בתהליכי פירוק מפעלים ואשר יוכלו לבצע את כל התהליך עבורכם, ללא כאבי ראש מיותרים. מה כולל ההליך ומדוע הוא כל כך חשוב? להלן התשובות.

מדוע חשוב לבצע פירוק מסודר של המפעל?

במפעלים רבים מתבצע כאמור שימוש בחומרים שעלולים להיות מסוכנים ללא פינויים המסודר למקומות הטמנה ייעודיים. ברגע שמחליטים על סגירת המפעל או העברתו, הרי שאותם חומרים אינם יכולים להישאר מאחור ללא השגחה ולמעשה גם לא להיזרק לכל מקום, זאת על פי חוק פינוי הפסולת בישראל אשר קובע כי חל איסור מוחלט על השלכת פסולת במקום שאינו מאושר לכך עבורה לפי סוגה.

במידה ותחליטו על פירוק המפעל שלכם באופן עצמאי, הרי שהאחריות על כל שהזכרנו לעיל היא עליכם. הדרך שתקל עליכם את התהליך היא לפנות אל חברה אשר פירוק מפעלים הוא בין תחומי התמחותה. חברה שכזאת תציע לכם תחת קורת גג אחת את כל התהליכים הקשורים לתהליך הפירוק – אפיון הפסולת, פינויה ומיחזורה, לעיתים תוך כדי רכישת הפסולת ופינוייה ללא תמורה. באופן זה התהליך כולו מבוצע על פי החוק ואתם כבעלי המפעל לא צריכים לחשוש מעבירות.

תהליך המיון וההפרדה

כל תהליך פירוק מפעלים מתחיל ראשית כל במיון הפסולת לפי סוגים והפרדה ראשונית גסה ע"פ סוגי הפסולת השונים. פסולת שניתנת למיחזור מועברת להמשך טיפול ואילו פסולת שאינה ברמת מיחזור, מועברת לאתרי הטמנה שמאושרים לכך ע"פ חוק. על מנת להגיע לשלב הראשוני של תהליך המיון וההפרדה יש ראשית כל לסלק את כל הפסולת שניתן להעמיס ולאחר מכן להתחיל לבצע הרס ממוקד של הנדרש (מבנה, מכונות ועוד). לאחר שלב ההריסה יבוצע שלב המיון וההפרדה.

שליחת פסולת המיחזור לייעדה

כאמור, הפסולת שניתנת למיחזור תמצא את עצמה מועמסת על גבי משאיות בדרך לתהליכי מיון והפרדה קפדניים יותר ומשם למרכזים ייעודיים שמתמחים במיחזור החומרים לשם שימוש מחדש. סוגי פסולת רבים ניתנים לשימוש מחדש וביניהם מתכת, ברזל, פסולת אלקטרוניקה ונייר ובהתאם לכך, משולם סכום כסף עבור בעלי הפסולת.

למעשה, אם המפעל שלכם "עובר דירה" או פשוט מיועד לעבור פירוק, אין סיבה שלא תרוויחו כסף תוך מכירת הפסולת למיחזור ובין היתר גם תתרמו למען סביבה נקייה ובריאה יותר. על כן צרו קשר עוד היום עם חברת מיחזור שמציעה שירות פירוק מפעלים ורק תרוויחו מכך! שיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן