חברת גאיה מחזור

מכירת נחושת במשקל – הכדאיות ודרכי הביצוע

המודעות לשמירה על איכות הסביבה הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות, כאשר חלק גדול מהמאמץ בתחום מוקדש לנושא של מיחזור מתכות. אחת מהמתכות שמושכות את תשומת הלב הגדולה ביותר היא הנחושת, שבשל תכונותיה המיוחדות, נדרשת במגוון רחב ביותר של תחומי תעשייה. מבחינתכם הדבר אומר שאם יש בידיכם נחושת טהורה או פריטים שונים שמכילים נחושת, תוכלו למכור אותה לחברות מיחזור מקצועיות שפועלות באישור המדינה ושתמיד מחפשות לקנות אותה. נהוג לבצע מכירת נחושת במשקל ובשורות הקרובות תבינו כיצד הדבר מבוצע ומדוע זה כל כך כדאי.

מה הופך נחושת לכל כך מבוקשת?

נחושת הינה מתכת שנכרית ממעמקי האדמה, בתהליך שדורש השקעת אנרגיה גדולה ביותר וכמותה בעולם מוגבלת. צבעה חום-אדמדם והיא מאופיינת בתכונות פיזיקליות מצוינות לתועלתו של האדם בתעשייה – מוליכות חום וחשמל גבוהה ואפשרויות חיתוך ועיצוב בצורה קלה ונוחה. מעבר לזאת, הנחושת אינה מגיבה בקלות עם הסביבה, כך שהיא עמידה מאוד והמוצרים שמיוצרים ממנה מאפשרים שימוש ארוך טווח. כל המאפיינים הללו הופכים את הנחושת לשימושית ביותר בכל תחומי החשמל והאלקטרוניקה וכך גם בעולם התכשיטנות והאומנות.

מדוע קיים שוק לקנייה ומכירה של נחושת?

כאמור, הנחושת נכרית ממעמקי האדמה. תהליך זה מחייב השקעה אנרגתית גדולה מאוד כמו גם השקעה כלכלית בשינוע שלה לכל רחבי העולם מהמכרות. על כל זאת ועוד, מדובר בסופו של דבר במשאב שלא ניתן לייצר אותו בתהליכים כימיים כך שכמותו מוגבלת מאוד. מסיבות אלו נעשה מאמץ אדיר על מנת להשיג כמה שיותר פריטים ישנים שמכילים נחושת ושאין כבר צורך בהם, על מנת להעביר אותם למיחזור מחדש ולנצל את חומר הנחושת שבהם. תהליך זה גם מונע את זיהום האוויר שנוצר בעת כריית נחושת וגם שומר על מחירי הנחושת שלא לעלות יותר מידי.

בכמה ניתן למכור נחושת?

הדבר המקובל הוא לבצע מכירת נחושת במשקל, כאשר הערך (משקל פר קילו) נקבע מדי יום בבורסה של לונדון. ישנן ישויות רבות שמתעסקות בקנייה של נחושת, אך עליכם להתקשר אך ורק עם חברת מיחזור מקצועית אשר פועלת באישור המדינה. מדוע? מאחר ורק חברה שכזאת תציע לכם מחיר הוגן ומשתלם שבאמת יהיה תואם את מה ששוק הבורסה העולמי קבע באותו יום. מעבר לזאת, חברה שכזאת גם תוכל לקנות מכם מתכות נוספות שניתנות למיחזור ושנמצאות בפריטים ישנים שונים שיש ברשותכם. למשל זהב, כסף ועוד, שיכולים להימצא בתכשיטים, מכשירי חשמל ואפילו בכבלי חשמל ותקשורת.

חברת מיחזור בעלת מוניטין גם תדאג להגיע עד אליכם עם כל הציוד הנדרש לבדיקות טוהר וכמות הנחושת שנמצאת אצלכם וכמובן שגם תדאג לפינוי על חשבונה, כך שכדאי לכם לנצל את זה. שיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן